Přejít k hlavnímu obsahu

KONEC KLECÍ 
V OHROŽENÍ

EVROPSKÁ KOMISE NEPLNÍ SLIB

Evropská komise v roce 2021 slíbila, že postupně ukončí klecové velkochovy v EU. Svůj závazek ale stále nesplnila! Ignoruje tím přání téměř 1,4 milionu lidí z celé EU, kteří podepsali evropskou občanskou iniciativu Konec doby klecové.

Ukažte, že Vám osud zvířat v klecích není lhostejný a trváte na splnění závazku. Napište eurokomisaři!

STAMILIONY ZVÍŘAT TRPÍ

STAMILIONY ZVÍŘAT TRPÍ

V EU trpí v klecích přes 300 milionů hospodářských zvířat každý rok. Jen v ČR je to 5,4 milionů zvířat ročně. Utrpení zvířat v klecích je obrovské: prasnice se v kotci nemohou ani otočit, králíci posadit. Individuální boxy znemožňují novorozeným telatům si hrát nebo se vzájemně dotýkat. Je čas to změnit!

KLECOVÉ CHOVY PATŘÍ DO MINULOSTI

KLECOVÉ CHOVY PATŘÍ DO MINULOSTI

89 % obyvatel EU podporuje konec klecí. 1,4 milionu obyvatel EU podepsalo evropskou občanskou iniciativu za jejich zrušení. Evropská komise se zavázala k předložení návrhu klece postupně zrušit. Slib ale stále nesplnila!

NENECHTE SI OHROZIT DEMOKRACII!

NENECHTE SI OHROZIT DEMOKRACII!

Proč Evropská komise nepředložila návrh na ukončení klecí, jak slíbila? Podlehla vlivu lobby živočišného průmyslu? Kdy plánuje svůj závazek splnit? Nedodržení slibu Evropskou komisí znamená ohrožení demokratických principů EU. Napište eurokomisaři a dejte najevo, že Vám není lhostejný život zvířat ani přístup Komise ke svým slibům!